hlavička
Uvodní stránka > Aplikace > Svolávací systém pro SDH >

SVOLÁVACÍ SYSTÉM PRO JEDNOTKY SDH

Pagingový systém je nejvhodnějším  svolávacím prostředkem pro hasiče v případě požárního poplachu.
Má řadu bezkonkurenčních výhod, které žádný jiný systém ani žádné jiné řešení není schopné poskytnout
:

- Přenos zprávy na pager trvá 2 sekundy bez ohledu na počet příjemců
 

- Nemůže dojít k žádnému zdržení z důvodu momentálního přetížení mobilních sítí, což se několikrát do roka pravidelně stává
 

- Mobilní telefony jsou používány k řadě dalších věcí, především samozřejmě k telefonování, ale i k surfování apod. Během hovoru, který může trvat řadu minut, obvykle volající nezaznamená příchod nové SMS a nezareaguje tak včas na zprávu o poplachu
 

- Pager je mechanicky mnohem odolnější, než běžný mobilní telefon. Je tak možné ho mít neustále u sebe i při vykonávání takových činností, u kterých hrozí poškození telefonu
 

Veškerý provoz systému je zdarma

Pagingový systém lze aktivovat ručně, nebo automaticky například zároveň se spuštěním sirény, nebo dálkově z dispečinku profesionálních hasičů.

Celé řešení není finančně příliš nákladné. V některých případech lze jako vysílač použít existující základnovou stanici a cenu tak dále snížit.

Informační leták s cenami si můžete stáhnout ZDEEaziTRAC2000 - Komunikátor pro záchranáře

  • Pager, mobilní telefon a GPS přijímač
  • Unikátní přístroj kombinující výhody tří různých technologií
  • Automatické i manuální potvrzení přijaté pagerové a SMS zprávy
  • Tísňové tlačítko
  • Barevný displej
  • Senzor pohybu
  • Krytí IP54 (odolnost proti prachu a stříkající vodě)

PTD2000 umožňuje přijmout svolávací pagerovou zprávu a pomocí SMS může člen jednotky SDH manuálně potvrdit, zda je schopen se dostavit na stanici. Velitel tak má okamžitý přehled, kolik lidí bude mít k dispozici.

7900 ostry poplach
7900 cvicny poplach
7900 zkouska spojeni
EaziTRAC2000

Hasiči po celém světě, především v USA a Západní Evropě, používají pro svolávání pagery. V Rakousku byl před několika lety vybudována zcela nová celostátní pagingová síť pouze pro záchranáře.

Paging je totiž nejlepším svolávacím prostředkem pro tyto složky.

Pager Commtech 7950 je jako jediný v současnosti vyráběný pager schválen pro použití v rámci Jednotného systému varování a vyrozumění. Lze ho tak používat pro hasiče a záchranáře bez nutnosti pořizovat vlastní infrastrukturu, čímž se ušetří nemalé prostředky. Je tím také umožněno čerpat dotace na jeho pořízení.

EaziTRAC2000

spřátelené weby: www.paging.cz , www.pager.cz