hlavička
Uvodní stránka > Produkty > Domácí tísňová signalizace >

Pomůcky pro vážně nemocné, hendikepované a seniory

Máme v nabídce řadu užitečných zařízení pro pacienty s vážnými zdravotními potížemi, jako je epilepsie, různé druhy postižení, Alzheimerova nemoc, stařecká demence a další.

Pokud je někdo z Vašich blízkých vážně nemocný, trpí určitým druhy postižení, nebo průvodními znaky pokročilého stáří, víte, jak náročné je o něj pečovat a jak komplikovaný má takový člověk život. Existují některá technická zařízení, která mohou výrazně pečujícím ulehčit a zároveň zkvalitnit život nemocného. 

tísňový telefon NEO

NEO - tísňový telefon
Je ideálním řešením pro ty, kteří z důvodu svého zdravotního stavu, či stáří, již tráví většinu času v bytě. Postižení, těžce nemocní, nebo staří lidé se bohužel dostávají občas do situací, kdy potřebují pomoc. Náramkové tísňové tlačítko je v takovém případě zdaleka nejlepší řešení. Je vždy po ruce, je vodotěsné, takže se může vzít i do sprchy, baterie má životnost přibližně 7 let.

tísňové tlačítko ATOM a domácí kapesní jednotka pro příjem alarmů HOME

Tísňové tlačítko ATOM a kapesní přijímač HOME
Pomocí tísňového tlačítka a kepesního přijímače je možné přivolat pomoc v rámci domu. Dostane-li se nemocný člověk či senior do potíží, stiskne tlačítko a kapesní jednotka začne pípat a vibrovat. Na displeji se ukáže kdo volá. Jednotka HOME může přijímat signál od 3 různých tísňových tlačítek, či jiných zařízení firmy Neat

podložka pod matraci SAFEBED

SafeBed - Detekční podložka pod matraci pro detekci opuštění lůžka
Tato podložka může být užitečná pro několik situací. Může detekovat například pád z lůžka na zem a také varovat, že pacient např. v noci vstal z postele. Není sice myšlena jako záchranný prostředek, ale dokáže detekovat zástavu srdce nebo dýchání.

podložka pod matraci EPILEPSY ALARM

Epilepsy Alarm - Detekční podložka pod matraci pro detekci epileptických křečí
Epileptický záchvat vždy představují zdravotní riziko a pokud k němu dojde v noci, je to o to nebezpečnější. Díky této podložce bude okolí vždy včas upozorněno.
Podložka detekuje tonicko-klonický záchvat se svalovými záškuby.

dohledový náramek D-ATOM a domácí kapesní jedntoka pro příjem alarmů HOME

Signalizace pro osoby s Alzheimerovou nemocí a stařeckou demencí
Péče o dezorientované seniory může být velmi namáhavá. Pomocí komunikačních zařízení firmy Neat lze komplikace s tím související do značné míry zmírnit.
Je užitečné vědět, když se například senior náhle rozhodne odejít z domu, nebo když  v noci vstane z postele. Také riziko požáru či výbuchu plynu je v domácnosti, kde tito lidé žijí, vyšší, než obvykle.

Pro koho jsou tato zařízení vhodná?

Domácí tísňová signalizace je velice užitečná pomůcka pro všechny, kteří z jakéhokoli důvodu mohou potřebovat pomoc, či asistenci.:

- těžce nemocní (nepř. epilepsie, těžká forma cukrovky apod.)

- zrakově postižení

- tělesně postižení

- senioři v pokročilém stáří

Význam domácí signalizace je ještě mnohem větší, pokud jsou tito lidé například přes den sami doma, bydlí v jiném patře apod.

spřátelené weby: www.paging.cz , www.pager.cz